10 powodów dlaczego warto jeść ryż basmati Karoon

Zastanawiacie się czy warto jeść ryż basmati?

Oczekujecie odpowiedzi jednym słowem czy całym zdaniem?

Jeśli jednym słowem to najbardziej właściwe byłoby słowo: ZDECYDOWANIE!

Zatem jeśli szukaliście takiej odpowiedzi to możecie zakończyć lekturę artykułu, a my przejdziemy do szczegółowego opisania 10 powodów dlaczego warto jeść ryż basmati Karoon. Dodatkowe informacje znajdziecie czytając przeprowadzone badania.

Powód 1

Karoon to najszlachetniejsza z dostępnych odmiana ryżu basmati. Uprawiany jest tylko w Pakistanie oraz kilku prowincjach indyjskich co czyni go wyjątkowo unikalnym.

ryż basmati karoon
uprawa ryżu basmati

Powód 2

Uprawiany jest w krystalicznie czystym otoczeniu podnóża gór Himalajów. Plantacje położone na zboczach nawadniane są wodą prosto z lodowców, która spływa codziennie niosąc ze sobą wiele wartościowych minerałów.

Powód 3 dlaczego warto jeść ryż basmati

Ryż Karoon został dokładnie przebadany w laboratoriach uzyskując jedne z najlepszych wyników pod kątem zawartości mikro i makro elementów takich jak minerały, witaminy, substancje odżywcze oraz w zakresie czystości ziaren.

badania laboratoryjne ryżu
bezglutenowy ryż basmati

Powód 4

Ryż Karoon to produkt w 100% bezglutenowy. Nadaje się dla wszystkich, którzy są na diecie lub z powodów zdrowotnych nie mogą jeść produktów z glutenem.

Powód 5

Ryż basmati Karoon ma bardzo dobry indeks glikemiczny – 58. Może być podstawą zdrowej diety zarówno dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać jak i dla sportowców zawodowych lub amatorskich, którzy lubią aktywność fizyczną.

indeks ryż basmati
układ trawienny

Powód 6 – układ trawienny

Ryż basmati Karoon jest właściwy dla osób, które mają problemy z układem trawiennym takie jak wrażliwe jelita, wrzody czy nadkwaśność żołądka. Ryż Karoon jest bardzo łatwo strawny. Stąd wodę z gotowania ryżu włącza się do kleików dla małych dzieci oraz niemowląt.

7 z powodów dlaczego warto jeść ryż długoziarnisty basmati Karoon

Jest polecany przez wielu znanych sportowców w tym także takich zajmujących się kulturystyką, którzy bardzo rekomendują ten ryż ze względu na ilości białka jakie może dostarczyć do mięśni. Rekomendują go także dietetycy i trenerzy personalni oraz wielu znakomitych sportowców na całym świecie.

ryż dla sportowców
białko roślinne

Powód 8

Długoziarnisty ryż basmati Karoon to świetne źródło białka roślinnego. Jest bogaty w metioninę choć nie zawiera lizyny. Właśnie z tego powodu warto dołączyć go do swojej diety roślinnej z np. roślinami strączkowymi, które są bardzo dobrym źródłem lizyny. Oba te składniki łatwo ze sobą połączyć i uzupełnić, a produkty te bardzo dobrze do siebie pasują tworząc pełnowartościowy posiłek. Szczegółowo na temat właściwości ryżu basmati przeczytacie w tym artykule.

Powód 9 To się po prostu opłaca!

Karoon to produkt premium jednak warto zwrócić uwagę na jego bardzo dobry współczynnik wydajności kalorycznej względem innych ryżów. Efekty są zaskakujące. Z jednego  kilograma  ryżu, można przygotować dla 3 osobowej rodziny, aż 5 posiłków bogatych w białko oraz inne składniki mineralne i witaminy. W efekcie żywienie więcej niż 2 osób ryżem Karoon może wychodzić taniej lub podobnie cenowo do ogólnodostępnych ryżów w supermarketach. Zwłaszcza przy zamówieniach powyżej 20-30 kilogramów.a 

Ryż basmati Karoon - dlaczego warto jeść?
ryż basmati - diabetycy
Ostatni z 10 powód dlaczego warto jeść ryż basmati Karoon

Ryż Karoon jest doskonałym produktem dla osób chorych na cukrzycę ponieważ zawiera wolno przyswajalne węglowodany. Ryż nie wyczerpuje trzustki. Trawienie nie wymaga wzmożonej produkcji insuliny.

Oto naszym zdaniem najważniejsze rzeczy jakie przemawiają za tym aby włączyć do swojej kuchni tą odmianę ryżu. Dokładne informacje na temat badań przeprowadzonych by sprawdzić właściwości i wartości odżywcze ryżu basmati opublikowaliśmy pod tym linkiem. Na pewno domyślacie się, że jest więcej niż 10 powodów aby jeść ryż basmati. O wiele więcej…

Chcesz spróbować i zamówić ryż basmati Karoon?

Zapraszamy do kontaktu!