Ryż Karoon vs koronawirus

W tych trudnych dla wszystkich czasach Karoon Polska nie rezygnuje z rozmaitych działalności, które przyczyniają się do poprawy warunków żywieniowych wielu ludzi. Jedną z takich działalności jest zaangażowanie się w akcje niesienia pomocy lekarzom i służbom medycznym, którzy nieustannie, dzielnie walczą o zdrowie i życie ludzi dotkniętych wirusem i nietylko.  My dołożyliśmy swoją cegiełkę ale o tym później.
Praca w szpitalach odbywa się na pełnych obrotach. Lekarze nie zapominają przecież o pozostałych osobach, które z innych powodów znalazły się w szpitalu. Lekarze, laboranci, pielęgniarki, w tej wyjątkowej sytuacji nie mają czasu na przygotowywanie dla siebie obiadów. Ktoś je im musi dostarczyć.

Jak to wszystko wygląda “od kuchni”? Akcja odbywa się na terenie Warszawy i została zapoczątkowana przez naszą ambasadorkę i szefową kuchni Annę Archacką-Siermińską. Ania wraz z zespolem 10-ciu kucharzy codziennie przygotowują posiłki w jednej z zaprzyjaźnionych restauracji na Mokotowie. Zaangażowane są też osoby odpowiadające za logistykę czyli ci,  którzy dzwonią do szpitali i uzgadniają ilości posiłków potrzebnych na dany szpital. Potem dyspozycja od logistyków idzie do wolontariuszy, którzy finalnie rozwożą gotowe obiady.

Od początku akcji do 17.04. rozdysponowanych zostało już ponad 7000 posiłków do około 50-ciu szpitali!  Cała akcję można śledzić na Facebooku w grupie: Sygnał – Pgotowie Gastronomiczne Warszawa.
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie skąd biorą się na to wszystko pieniądze? Prawdą jest, że cały zespół robi to całkowicie bezinteresownie i za darmo. Szacun i pokłony dla Was kochani.

A skąd produkty, pojemniki na obiady?  Otóż Ania i jej zespół od lat są związani z gastronomią. Tu przydały się cenne kontakty i zdrowe relacje z zaprzyjaźnionymi producentami oraz dystrybutorami żywności. To oni dostarczają niezbędne produkty, podobnie jak my – Karoon Polska dostarczyliśmy sporo ryżu
I to jest ta cegiełka, o której wspomnieliśmy na początku.


Jeszcze raz wielkie wielkie brawa dla całego zespołu Ani, którzy odwalili już kawał dobrej i ciężkiej roboty! Jesteście wspaniali! Nic więc dziwnego, że dokonaniami grupy Sygnał – Pogotowie Gastronomiczne Warszawa interesuje się prasa i telewizja, o czym mieliśmy  już okazję przekonać się na własne oczy. Oby takich akcji było jak najwięcej w całej Polsce i w ogóle na świecie. Tymczasem drodzy Czytelnicy, jeśli możecie zadbajcie o ludzi starszych, zapytajcie ich czy potrzebuja pomocy. Jeśli możecie zostańcie w domu, ćwiczcie i dobrze się odżywjajcie. Dbajcie o siebie i trzymajcie się zdrowo!

 

 

Dodaj komentarz